طراحی موفقیت آمیز اپلیکیشن های موبایل برای تجارت

طراحی موفقیت آمیز اپلیکیشن های موبایل برای تجارت

در حالی که بازار موبایل به سرعت در حال صعود و رشد است، و اپلیکیشن ها به بخشی اساسی در تجارت و صنعت تبدیل شده اند، صاحبان کسب و کار به دنبال موفقیت در این موقعیت ها هستند. همۀ استاراپ ها و برندها نیروهای متخصص در زمینه اپلیکیشن دارند تا بتوانند به بازار و صنعت وارد شوند.

با این وجود، علی رغم افزایش تقاضای اپلیکیشن های موبایل و در دسترس بودن هزاران نمونه از آن بسیاری از پیشگامان تجارت هنوز برای شروع و استفاده موفقیت آمیز از این تکنولوژی هنوز سردرگم هستند. اگر شما یکی از این صاحبان کسب و کار هستید، این مقاله میتواند به شما کمک کند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

تحقیق در مورد بازار

وقتی ایده ای راجع به اپلیکیشن به ذهن شما می آید، عجله نکنید. ابتدا با تیمتان مشورت کرده و به بررسی بازار بپردازید، ورود اپلیکیشن را برای حال حاضر و آینده ارزیابی کنید. در این مرحله باید بتوانید اطلاعاتی را راجع به اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند، جمع آوری کنید. ترجیحات مشتریان و انتظاراتشان بدانید و از امکانات و انتخاب های قابل دسترسی نیز اگاه باشید. به این صورت است که اپلیکیشن شما متفاوت میشود. اگرچه این پروسه پیچیده، طولانی و طاقت فرسا است، ولی میتواند به هر مدیری برای شروع درستی منجر شده، ایده ها را بهبود دهد و موفقیت در پی داشته باشد.

خصوصیات را مشخص کنید

در مرحلۀ دوم با تمام داده هایی که در دست دارید، باید برای برای مسائل مهمی مانند انتخاب پلت فرم، رویکردهای توسعه اپلیکیشن، تکنولوژی های مورد استفاده و در نهایت  مدلی از اپلیکیشن تصمیم بگیرید. این مرحله نه تنها برای بهبود ایده ها، بلکه در زمینه هزینه ها نیز تاثیرگذار است، پس این مرحله را با دقت بگذرانید.

طراحی و دیزاین

هنگامی که تمامی تصمیمات تکنولوژیک و غیر تکنولوژیک گرفته شد، باید برای فهم اینکه آیا ایده های شما برای پلت فرم و متدی که انتخاب کرده اید امکان پذیر است یا خیر، یک قاب وایرفریم تهیه و تست کنید. اگر در این مرحله موفق بودید، مرحلۀ نمونه سازی و طراحی را شروع کنید.

طراحی اپلیکیشن موبایل

متخصصین مناسب

یکی از مهم ترین مراحل طراحی یک اپلیکیشن موبایل موفق، استخدام نیروهای متخصص است. راه های بسیاری برای ورود به بازار وجود دارد، پس بهتر است برای ورود به بازار لیستی از پرسش ها برای مرحلۀ پیش از نهایی کردن طراحی اپلیکیشن تهیه کنیدف سپس یک نیروی حرفه ای را بر مبنای استعداد، تجربه، نمونه کار، بازخورد مشتریان، شهرت در بازار و فاکتورهایی از این دست با توجه به هزینه های اپلیکیشن انتخاب کنید.

کد گذاری

در این مرحله که شما نیروی مناسب را استخدام کرده اید باید طراحی اپلیکیشن موبایل و اطلاعات را با تیم در میان گذاشته و وارد مراحل کد گذاری شوید.

بازار اپلیکیشین

بسیاری فرض میکنند که با شروع استفاده از اپلیکیشن، برنامه نویسی و کارهای آن تمام شده درحالی که چنین نیست. برای اینکه مطمئن شوید، اپلیکیشن بیشترین بازدید را در مارکت دارد و میتواند میلیون ها دانلود داشته باشد، باید تمامی تکنیک های متفاوت این عرصه را مانند بازار شبکه هایِ اجتماعی را مدنظر قرار دهید.

به روز رسانی

حفظ و به روز رسانی یکی از متدهای موثر برای اطمینان از موفقیت اپلیکیشن در بازار است. با توجه به واکنش های بازار، نظریات مشتری و وضعیت اپلیکیشن باید بتوان نرخ بازدید را بالا نگه داشت. به روز رسانی اپلیکیشن حتی برای کمپانی تاپ و شناخته شده میتواند به موقعیتی بهتر در بازار منجر شود.

طراحی اپلیکیشن موبایل

در حال حاضر، که مراحل طراحی و ساخت موفقیت آمیز اپلیکیشن موبایل را میدانید، با نگاه و بررسی عمیق بازار، استخدام متخصصان حرفه ای  و مناسب برای کسب و کارتان برنامه ای حرفه ای و موفق طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *